شرکت آرشاوین تولید کننده انواع درب و پنجره upvc دو جداره با استفاده از پروفیل وین تک آماده ارائه خدمات میباشد

 یکی از سوالات مهمی که در ذهن بیشتر مشتریان ما شکل می گیرد، نحوه محاسبه قیمت پنجره UPVC می باشد و اینکه چه چیزهایی روی قیمت پنجره upvc تاثیر می گذارد. تولیدکنندگان و فروشندگان درب و پنجره دوجداره برای محاسبه قیمت پنجره upvc از نرم افزار هایی استفاده می کنند مانند نرم افزار پنجره UPVC Ercom 2000، نوین طراح، وین سافت و ... که با وارد کردن ابعاد پنجره و انتخاب حالت آن در قسمت طراحی پنجره UPVC و سپس کلیک روی محاسبه قیمت، قیمت پنجره دوجداره بصورت فاکتور نمایش داده می شود. بطور عام فاکتور های پنجره UPVC به چندین بخش که شامل پروفیل UPVC مصرفی، یراق آلات پنجره، شیشه دوجداره، متعلقات پنجره UPVC و هزینه نصب می باشد.

در برخی از شرکت های فروش درب و پنجره UPVC  به غیر از موارد بالا، بخش های دیگری مانند هزینه برشکاری برای تعویض پنجره های قدیم با پنجره دوجداره، هزینه چسب، هزینه لوازم جانبی، هزینه مواد مصرفی نصب، در فاکتور بانضمام هزینه نصب درج می شود که تمامی اینها شامل هزینه نصب می گردد و تنها باید درصدی از کل پروژه شامل هزینه نصب گردد.

نمونه فاکتور قیمت پنجره UPVCنمونه فاکتور قیمت پنجره دوجدارهنمونه فاکتور قیمت پنجره دو جداره UPVC

 

در زیر به شرح جزئی تر این بخش ها و نحوه محاسبه قیمت  پنجره دوجداره upvc می پردازیم:

 

پروفیل UPVC مصرفی:

پروفیل upvc درب و پنجره دو جداره بطور معمول از لحاظ ابعادی، تعداد حفره، رنگ پروفیل و کاربرد بصورت زیر تقسیم بندی می شوند:

    -    ابعاد: معمولا پروفیل های درب و پنجره دوجداره از لحاظ ابعادی به نام های سری 60، سری 70 و سری 80 طبقه بندی می شوند که منظور از سری 60 پروفیل با عرض 60 میلیمتر می باشد. لازم بذکر است که هر سری نیز حالات مختلفی از جمله دکوراتیو یا ساده بودن را شامل می شوند.

 پروفیل سری 60، پروفیل سری 70، پروفیل سری 80

 

    -    تعداد حفره ها(Chamber): منظور از حفره ها، فضاهای خالی ایجاد شده در عرض پروفیل می باشند که از 3 حفره شروع شده و تا 7 حفره در بیشتر برندهای معتبر تولید پروفیل موجود می باشد. در تصویر زیر نحوه شمارش تعداد حفره های موجود در یک پروفیل UPVC نشان داده شده است.

 

حفره های پروفیل UPVC، Chamber

 

    -    کاربرد پروفیل UPVC: کاربرد پروفیل در درب و پنجره به چهار نوع تقسیم بندی می شود :پروفیل فریم که بعنوان پروفیل چهارچوب استفاده می شود، پروفیل ساش یا لنگه که بعنوان لنگه بازشو در درب و پنجره استفاده می شود، پروفیل مولیون که بعنوان ستون افقی و عمودی استفاده می شود و پروفیل های جانبی مانند زوار، پروفیل 90 درجه و ارتفاع دهنده که بعنوان نگهدارنده، پانل UPVC، اتصال شونده و یا غیره بکار برده می شود که هریک از این انواع خود به نوع های مختلف دسته بندی می شود.

 

انواع پروفیل UPVC

 

قیمت پروفیل با توجه به موارد ذکر شده در بالا و همچنین رنگ آن محاسبه می گردد که هر شرکت با توجه به برند مصرفی خود(داخلی و خارجی ) قیمت متفاوت دارند.

 

انواع پروفیل لمینت

 

یراق آلات پنجره دوجداره:

یراق آلات شامل لولا، اسپانیولت و دستگیره و سایر ملزومات مورد نیاز برای مکانیزم باز و بسته شدن لنگه های پنجره UPVC (کشویی،تک حالته، دوحالته، فولکس واگنی، آکاردئونی) است می باشد.  یراق آلات با توجه به برند، کیفیت و ابعاد قیمت های متفاوتی دارند، بطور مثال در شرکت آرشاوین برای پنجره ها از لولای 100(10 سانتیمتری) و برای درب ها از لولای تنظیمی قابل رگلاژ استفاده می گردد که متاسفانه در اغلب شرکت ها این اصول رعایت نمی گردد.

 

انواع بازشو و یراق آلات پنجره UPVC

                                                        

شیشه دوجداره:

ضخامت جداره های شیشه، دستی یا صنعتی بودن نحوه تولید، رنگ شیشه و نوع شیشه(لمینت، سکوریت و ساده) و همچنین تک جداره، دوجداره و سه جداره بودن پنجره UPVC تاثیر بسزایی روی قیمت این محصول دارد. مقیاس اندازه گیری این محصول در فاکتور بصورت مترمربع می باشد.

 

شیشه رنگی پنجره UPVC

 

متعلقات پنجره UPVC:

بست مولیون(قطعه فلزی برای اتصال مولیون به دیگرپروفیل ها)، زوار پنجره دوجداره و غیره بعنوان متعلقات در فاکتور درج می گردد که سهم بسیار کمی را در مبلغ فاکتور برعهده دارند.

هزینه نصب:

به طورتقریبی هزینه نصب 10 تا 20 درصد از کل مبلغ قرارداد را شامل می شود که با توجه به نوع پروژه(نوسازی، نصب روی سنگ، بازسازی آهن و آلومینیوم و موقعیت پروژه) قابل تغییر می باشد. برخی از تولید کننده های درب و پنجره UPVC درصد نصب را تغییر داده و هزینه دیگری به عنوان اقلام مصرفی به فاکتور اضافه کرده که در انتهای فاکتور اضافه می گردد.

نصب با کیفیت درب و پنجره دوجداره

 

در نهایت برای مقایسه قیمت درب و پنجره دوجداره تولیدی شرکت های متفاوت با برندهای متفاوت باید به برند پروفیل، برند یراق آلات،  قیمت نهایی، سابقه و کیفیت تولید(دستگاه های مورد استفاده، کیفیت جوش)، کیفیت نصب شرکت مذکور در عرصه تولید درب و پنجره دوجداره دقت نمود.

 


آرشاوین، آسایش زندگی نوین

 

 

 

محصولات درب و پنجره upvc

تماس با تولید کننده درب و پنجره دو جداره

 

دفتر مرکزی :  88783029    88783044

                            88783117

مدیرفروش: مهندس مجیدی  9533 280 0912

مدیریت کارخانه: مهندس الهیارزاده

 ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید